20.09.2014 in Aktualności, Happy End by adminka 0

„Z łóżka powstałeś” najleszy w Przeglądzie Polskiego Kina Niezależnego w Gdyni

Wczoraj odbyła się „Mała Gala” 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, podczas której ogłoszono wyniki i nagrodzono laureatów sekcji Młodego Kina i Przeglądu Polskiego Kina Niezależnego oraz nagród pozaregulaminowych.
Najlepszym filmem PPKN wyłonionym w plebiscycie publiczności jest obraz „Z łóżka powstałeś” Bartka Konopki.
Podczas Gali laureata reprezentowała producentka filmu – Anna Wydra. W imieniu reżysera odebrała statuetkę Złotą Rybę oraz nagrodę finansową ufundowane przez sponsora – spółkę Multimedia Polska, która od 11 lat realizuje program wspierania polskiego kina niezależnego.
Twórcy filmu otrzymali zaproszenie do udziału w 12. Multimedia Happy End 2014, który już za trzy tygodnie odbędzie się w Rzeszowie. Film zostanie zaprezentowany w konkursie i powalczy o kolejną Rybę.

Ten film sprawił mi niebywałą przyjemność. Ten film dał upust mojej wyobraźni i afirmacji życia, pozwolił mi na nieskrępowaną żonglerkę formą, grę z konwencjami. Ten film jest dziełem uwolnionych umysłów moich współpracowników, którzy czuli że mają szansę opowiedzieć coś o nas, ale inaczej, świeżo, z humorem, przerysowaniem, oraz z uczuciem wobec bohaterów. Rzadko można zrobić film, który mieni się kolorami wszystkich emocji, który zmienia się ze sceny na scenę, który nie opowiada stereotypami, który nie musi niczego wyjaśniac ani tracić czasu na tak zwany „realizm”, który zaprasza nas do nieskrępowanej gry w skojarzenia i symbole, nietypowe zestawienia i zaskakujące kontrasty.

– Bartek Konopka [źródło: http://pl.otterfilms.pl/projekty/zakonczone/?project=22]

Zapraszamy do Rzeszowa.

Powiązane Wpisy
This article has No comments

Dodawanie komentarzy wyłączone

copyright 2008-2010 MULTIMEDIAOFF | some text here if you want

Using AcosminGAZZETE designed by Acosmin Premium

  • Facebook