29.10.2014 in Aktualności by adminka 0

Najlepsze filmy 12. Festiwalu Multimedia Happy End na Cinema Forum

Filmy nagrodzone na 12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych w Rzeszowie będzie można zobaczyć podczas 13. Cinema Forum w Kinotece.

11 listopada rozpoczyna się Cinema Forum – 13. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w warszawskiej Kinotece. To jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce prezentujący najlepsze krajowe i zagraniczne niezależne filmy fabularne. Ostatniego dnia festiwalu wręczone zostaną Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – najważniejsze wyróżnienia przyznawane polskim produkcjom niezależnym. Cinema Forum towarzyszą również warsztaty filmowe i fotograficzne, spotkania z twórcami oraz wykłady. Festiwal potrwa do 16 listopada.

Podczas Cinema Forum pokazany zostanie specjalny blok filmów nagrodzonych na 12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, który odbył się w dniach 7–11 października w Rzeszowie. Znalazły się w nim cztery krótkometrażowe, optymistyczne filmy, w tym zwycięzca tegorocznego Multimedia Happy End – „Kemping” Krzysztofa Jankowskiego, jednego z najbardziej obiecujących młodych twórców niezależnych. Film Jankowskiego to zabawna historia o łamaniu stereotypów podczas rodzinnych wakacji.

„44” to z kolei fabuła przedstawiająca zmagania z rzeczywistością bohaterów, którzy przekroczyli czterdziestkę. „Skrzydła” film dokumentalny o zwariowanym młodym mężczyźnie, który postanowił zbudować skrzydła, które uniosą człowieka. Film dostał specjalną nagrodę przyznawaną przez blogerów Dawida Adamka i Jacka Naporę, czyli Sfilmowanych. „Marionetka” – która rozpocznie pokaz to częściowo animowana fabuła, w której wystąpił Marian Dziędziel – laureat Honorowej Złotej Ryby Multimedia Happy End.

Pokaz pofestiwalowy 12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych –
15 listopada, godz. 19:00, Kinoteka. Wstęp wolny.

 • Marionetka, film fab., 15 min., reż. Mario Wojtowicz
  (występuje Marian Dziędziel – laureat Honorowej Złotej Ryby)
 • Skrzydła, film dok., 30 min., reż. Michał Bajtała
  (specjalna Złota Ryba przyznana przez blogerów Sfilmowani)
 • 44, film dok., 25 min., reż. Aleksandra Górecka,
  (Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego)
 • Kemping, film fab., 20 min., reż. Krzysztof Jankowski
  (Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. W swojej szerokiej formule festiwal mieści zarówno filmy profesjonalne, pełnometrażowe, jak i dokumentalne, niezależne, studenckie, krótkometrażowe. Najlepsze filmy wybiera widownia, a laureaci otrzymują Złote Ryby. Co roku organizatorzy wręczają Honorowe Złote Ryby dla osób i instytucji, które wspierają polskie kino niezależne. Takie statuetki odebrali dotąd m.in. Marcin Dobrociński, Mirosław Baka, Jerzy Stuhr, Jan Machulski, Maciej Lesicki, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Andrzej Gałła, Edward Linde Lubaszenko, Jan Stawarz, Marian Dziędziel, a także Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Canal Plus, Telewizja Kino Polska.

Festiwal odbywa się na początku października w Rzeszowie w Wojewódzkim Domu Kultury. 7–11 października 2014 r. odbyła się 12. edycja Multimedia Happy End. Pokazy pofestiwalowe goszczą w różnych miejscach kraju przez cały rok.

Festiwalowi Cinema Forum patronuje Multimedia Polska. Spółka od jedenastu lat prowadzi Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego i jest sponsorem tytularnym festiwalu Multimedia Happy End.

Powiązane Wpisy
This article has No comments

Dodawanie komentarzy wyłączone

copyright 2008-2010 MULTIMEDIAOFF | some text here if you want

Using AcosminGAZZETE designed by Acosmin Premium

 • Facebook