07.11.2014 in Aktualności by adminka 0

Dziewięć filmów w programie 9. Pełnego Metrażu w Lublinie

Kinoteatr Projekt w Lublinie zaprasza ponownie otwiera swoje drzwi przed pasjonatami kina. Już za kilka dni, 19-23 listopada odbędzie się dziewiąta edycja festiwalu Pełny Metraż.
Jak twierdzą organizatorzy:

„Nasz festiwal jest jedynym w Polsce Festiwalem poświęconym wyłącznie pełnometrażowym filmom fabularnym z bogatego obszaru kina autorskiego.”

Festiwal ma charakter konkursu a filmy walczą o nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł. W programie zaprezentowanych zostanie dziewięć pełnometrażowych filmów. Wśród nich aż sześć produkcji Polskiej.

Innowacją tegorocznej edycji będzie formuła przyznawania nagrody. W tym roku organizatorzy zapraszają widzów oceniania filmów. Pod hasłem „Zrób furorę, zostań jurorem” odbywa się nabór osób chętnych do pełnienia zaszczytnej funkcji jurora.

„Wyłoniony przez nas pięcioosobowy zespół, złożony z „wymarzonych widzów”. Uważnych, rozkochanych w kinie, posiadających pogłębioną wiedzę o filmie, którzy potrafią ciekawie opowiedzieć o swojej filmowej pasji. A przede wszystkim widzów takich, którzy uważnie obejrzą wszystkie bez wyjątku konkursowe filmy, podyskutują o nich a w finale wytypują zwycięski film i głęboko uzasadnią swój wybór w rozmowie z publicznością.”

Ważnym elementem festiwalu będzie spotkanie z Tomaszem Raczkiem, które poświęcone zostanie promocji jego publikacji o Zygmuncie Kałużyńskim.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie organizatora http://kinoteatrprojekt.pl/index.php?option=com_content&task=section&id=2&Itemid=4

Powiązane Wpisy
  • Zgłoś film do programu „30 minut”

    Trwa nabór do programu „30 minut” organizowanego przez Studio Munka, finansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, St ...

  • Krótkometrażowe AleKino+

    Popularny kanał filmowy AleKino+ w listopadzie zaprezentuje najlepsze polskie filmy krótkometrażowe w ramach cyklu „Nowe Talenty”. W cz ...

  • Europejskie Nagrody Filmowe

    Trwa głosowanie na filmy nominowane do tegorocznej edycji Europejskich Nagród Filmowych. Nagrody przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wśród ...

This article has No comments

Dodawanie komentarzy wyłączone

copyright 2008-2010 MULTIMEDIAOFF | some text here if you want

Using AcosminGAZZETE designed by Acosmin Premium

  • Facebook