07.11.2014 in Aktualności by adminka 0

Dziewięć filmów w programie 9. Pełnego Metrażu w Lublinie

Kinoteatr Projekt w Lublinie zaprasza ponownie otwiera swoje drzwi przed pasjonatami kina. Już za kilka dni, 19-23 listopada odbędzie się dziewiąta edycja festiwalu Pełny Metraż.
Jak twierdzą organizatorzy:

„Nasz festiwal jest jedynym w Polsce Festiwalem poświęconym wyłącznie pełnometrażowym filmom fabularnym z bogatego obszaru kina autorskiego.”

Festiwal ma charakter konkursu a filmy walczą o nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł. W programie zaprezentowanych zostanie dziewięć pełnometrażowych filmów. Wśród nich aż sześć produkcji Polskiej.

Innowacją tegorocznej edycji będzie formuła przyznawania nagrody. W tym roku organizatorzy zapraszają widzów oceniania filmów. Pod hasłem „Zrób furorę, zostań jurorem” odbywa się nabór osób chętnych do pełnienia zaszczytnej funkcji jurora.

„Wyłoniony przez nas pięcioosobowy zespół, złożony z „wymarzonych widzów”. Uważnych, rozkochanych w kinie, posiadających pogłębioną wiedzę o filmie, którzy potrafią ciekawie opowiedzieć o swojej filmowej pasji. A przede wszystkim widzów takich, którzy uważnie obejrzą wszystkie bez wyjątku konkursowe filmy, podyskutują o nich a w finale wytypują zwycięski film i głęboko uzasadnią swój wybór w rozmowie z publicznością.”

Ważnym elementem festiwalu będzie spotkanie z Tomaszem Raczkiem, które poświęcone zostanie promocji jego publikacji o Zygmuncie Kałużyńskim.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie organizatora http://kinoteatrprojekt.pl/index.php?option=com_content&task=section&id=2&Itemid=4

04.11.2014 in Aktualności by adminka 0

Zgłoś film do programu „30 minut”

Trwa nabór do programu „30 minut” organizowanego przez Studio Munka, finansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Telewizję Polską S.A.
Zgłoszenia do 1 grudnia 2014

Program „30 minut” przeznaczony jest dla fabularnych filmów krótkometrażowych. W programie mogą wziąć udział:

 • reżyserzy po ukończonych studiach w szkole filmowej, przed pełnometrażowym debiutem fabularnym,
 • studenci reżyserii ostatniego roku szkoły filmowej, przed pełnometrażowym debiutem fabularnym,
 • reżyserzy bez wykształcenia filmowego, posiadający doświadczenie reżyserskie udokumentowane jednym lub dwoma krótkimi filmami.

Założenia programu:

Celem programu „30 Minut” jest umożliwienie młodym filmowcom debiutu fabularnego w profesjonalnych warunkach. Program zakłada powstanie rocznie dziesięciu 30-minutowych filmów o tematyce współczesnej. Reżyserem w programie „30 Minut” można być tylko raz. Poza reżyserem filmu wśród współtwórców powinien znaleźć się jeszcze jeden debiutant.

Szczegółowe informacje tutaj lub na stronie Studia Munka

30.10.2014 in Aktualności by adminka 0

Krótkometrażowe AleKino+

Popularny kanał filmowy AleKino+ w listopadzie zaprezentuje najlepsze polskie filmy krótkometrażowe w ramach cyklu „Nowe Talenty”. W czterech blokach zaprezentowych zostanie 17 obrazów, które brały udział w najważniejszych festiwalach filmowych na świecie. Wśród nich zobaczymy film „Naturalni”, który brał udział w tegorocznej, 12. edycji Multimedia Happy End Festiwal.
Zestawy filmów emitowane będą we wtorki 4, 11, 17 i 25 listopada o godz. 20:10.

Program cyklu:

4 listopada, od godz.20:10:
• „Mazurek” (2013) reż. Julia Kolberger
• „Magma” (2013) reż. Paweł Maślona
• „Święto Zmarłych”
• „Leszczu” (2013) reż. Aleksandra Terpińska
• „Wspomnienie poprzedniego lata” ( 2013) reż. Kuba Gryżewski

11 listopada, od godz. 20:10:
• „Fragmenty” (2014) reż. Agnieszka Woszczyńska
• „Lena i ja” (2014) reż. Kalina Alabrudzińska
• „Zasady gry” (2013) reż. Wojtek Jagiełło
• „Przedtem, potem” (2013) reż. Edyta Seweruk

18 listopada, od godz. 20:10:
• „Taki pejzaż” (2013) reż. Jagoda Szelc
• „Matka Ziemia” (2014) reż. Piotr Złotorowicz
• „Wyspa” (La Isla) (2013) reż. Katarzyna Klimkiewicz, Dominga Sotomayor Castillo
• „Arena” (2013) reż. Martin Rath

25 listopada, od godz. 20:10:
• „Żar” (2013) reż. Bartosz Kruhlik
• „128. Szczur” (2013) reż. Jakub Pączek
• „Psubrat” (2013) reż. Maria Zbąska
• „Koleżanki” (2011) reż. Sylwester Jakimow
• „Naturalni” (2014) reż. Kristoffer Rus

Szczegóły dostępne tutaj

30.10.2014 in Aktualności by adminka 0

Europejskie Nagrody Filmowe

Trwa głosowanie na filmy nominowane do tegorocznej edycji Europejskich Nagród Filmowych. Nagrody przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wśród filmów nominowanych w plebiscycie EFA People’s Choice Award jest polski akcent – „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Publiczność może głosować na ten film do 31 października 2014.

„Ida” została wielokrotnie nagrodzona na międzynarodowych festiwalach i ma ogromne szanse na kolejną.
Głosować można tutaj.
Europejskie Nagrody Filmowe to jedne z najbardziej prestiżowych nagród filmowych w Europie i są porównywane z Oskarami. Konkurs jest organizowany po raz 27.

29.10.2014 in Aktualności by adminka 0

Najlepsze filmy 12. Festiwalu Multimedia Happy End na Cinema Forum

Filmy nagrodzone na 12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych w Rzeszowie będzie można zobaczyć podczas 13. Cinema Forum w Kinotece.

11 listopada rozpoczyna się Cinema Forum – 13. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w warszawskiej Kinotece. To jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce prezentujący najlepsze krajowe i zagraniczne niezależne filmy fabularne. Ostatniego dnia festiwalu wręczone zostaną Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – najważniejsze wyróżnienia przyznawane polskim produkcjom niezależnym. Cinema Forum towarzyszą również warsztaty filmowe i fotograficzne, spotkania z twórcami oraz wykłady. Festiwal potrwa do 16 listopada.

Podczas Cinema Forum pokazany zostanie specjalny blok filmów nagrodzonych na 12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, który odbył się w dniach 7–11 października w Rzeszowie. Znalazły się w nim cztery krótkometrażowe, optymistyczne filmy, w tym zwycięzca tegorocznego Multimedia Happy End – „Kemping” Krzysztofa Jankowskiego, jednego z najbardziej obiecujących młodych twórców niezależnych. Film Jankowskiego to zabawna historia o łamaniu stereotypów podczas rodzinnych wakacji.

„44” to z kolei fabuła przedstawiająca zmagania z rzeczywistością bohaterów, którzy przekroczyli czterdziestkę. „Skrzydła” film dokumentalny o zwariowanym młodym mężczyźnie, który postanowił zbudować skrzydła, które uniosą człowieka. Film dostał specjalną nagrodę przyznawaną przez blogerów Dawida Adamka i Jacka Naporę, czyli Sfilmowanych. „Marionetka” – która rozpocznie pokaz to częściowo animowana fabuła, w której wystąpił Marian Dziędziel – laureat Honorowej Złotej Ryby Multimedia Happy End.

Pokaz pofestiwalowy 12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych –
15 listopada, godz. 19:00, Kinoteka. Wstęp wolny.

 • Marionetka, film fab., 15 min., reż. Mario Wojtowicz
  (występuje Marian Dziędziel – laureat Honorowej Złotej Ryby)
 • Skrzydła, film dok., 30 min., reż. Michał Bajtała
  (specjalna Złota Ryba przyznana przez blogerów Sfilmowani)
 • 44, film dok., 25 min., reż. Aleksandra Górecka,
  (Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego)
 • Kemping, film fab., 20 min., reż. Krzysztof Jankowski
  (Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. W swojej szerokiej formule festiwal mieści zarówno filmy profesjonalne, pełnometrażowe, jak i dokumentalne, niezależne, studenckie, krótkometrażowe. Najlepsze filmy wybiera widownia, a laureaci otrzymują Złote Ryby. Co roku organizatorzy wręczają Honorowe Złote Ryby dla osób i instytucji, które wspierają polskie kino niezależne. Takie statuetki odebrali dotąd m.in. Marcin Dobrociński, Mirosław Baka, Jerzy Stuhr, Jan Machulski, Maciej Lesicki, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Andrzej Gałła, Edward Linde Lubaszenko, Jan Stawarz, Marian Dziędziel, a także Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Canal Plus, Telewizja Kino Polska.

Festiwal odbywa się na początku października w Rzeszowie w Wojewódzkim Domu Kultury. 7–11 października 2014 r. odbyła się 12. edycja Multimedia Happy End. Pokazy pofestiwalowe goszczą w różnych miejscach kraju przez cały rok.

Festiwalowi Cinema Forum patronuje Multimedia Polska. Spółka od jedenastu lat prowadzi Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego i jest sponsorem tytularnym festiwalu Multimedia Happy End.

copyright 2008-2010 MULTIMEDIAOFF | some text here if you want

Using AcosminGAZZETE designed by Acosmin Premium

 • Facebook